KOŞUYOLU ANAOKULU

KOŞUYOLU ANAOKULU

Arzu Özdoğan

Arzu Özdoğan
Koşuyolu Anaokulu Müdürü

Köklü bir geçmişe sahip olan Eyüboğlu Eğitim Kurumlarının ilk şubesi olan Koşuyolu Anaokulumuzda sevgi ve güvene dayalı eğitim anlayışı bulunmaktadır.

Eyüboğlu Eğitim Kurumları, uyguladığı eğitim programlarının dünya standartlarındaki kalitesi, Uluslararası Okullar Birliği (CIS) tarafından onaylanan ve dünyada en çok okulla akredite edilen ilk Türk eğitimi kurumudur. Uluslararası Okullar Birliği (CIS) tarafından Eyüboğlu’nun tüm okullarının akredite edilmiş olması; okullarımızda uygulanan akademik programın, fiziki koşulların ve tüm hizmetlerin uluslararası standartlara sahip olduğu anlamını taşımaktadır.

Anaokullarımızda Eyüboğlu Eğitim Kurumlarına ait olan ve ünitelerden oluşan sorgulama programı, Türk Milli Eğitim müfredatı içine entegre edilerek uygulanmaktadır.

Uygulanan programda öğrencilerimize, öğrenmenin merkezinde oldukları, öğretmenleri ile birlikte etkin sorgulama yaptıkları, teknolojiyi eğitime entegre eden zengin bir program ve sınıf atmosferi sunulmakta, öğrencilerimizin oyunla, araştırarak, yaparak-yaşayarak, deneyimleyerek eğlenerek öğrenmeleri sağlanmaktadır. Program, bilginin yanı sıra kavramların, becerilerin, profil ve tutumların gelişmesini hedeflemekte ve öğrencilerin kişilik gelişimlerini desteklemektedir.

Eyüboğlu, öğrencilerine bütünsel bir yapı içerisinde, akademik ve sosyal yönden gelişimlerinin desteklendiği, kişiliklerinin ve özgüvenlerinin geliştirildiği, mutlu oldukları ve eğlenerek öğrendikleri bir eğitim sistemi sunar. Eyüboğlundaki tüm öğrenme ortamları ve etkinlikler bu anlayış çerçevesinde yapılandırılmıştır. Öğrencilerin, öğrenme sürecinin merkezinde olduğu, bilginin yaşamla ilişkilendirilebildiği ve uygulamalarla içselleştirildiği etkinlikler gerçekleştirilir. Bu noktada ünitelerimizi desteklediğimiz gezilerimiz ve öğrencilerimizin ilgilerini/yeteneklerini geliştirmesine olanak yaratan branş derslerimiz, sosyal öğrenme ortamları olarak büyük önem taşımaktadır.

Anaokullarımızda İngilizce dil eğitimi, misyonumuzda da yer aldığı üzere oldukça güçlü bir programla yürütülür. Bu doğrultuda anaokulu öğrencilerimize, anadili İngilizce olan öğretmenler eşliğinde her gün yarım günlük İngilizce dil programı uygulanmaktadır.

Eyüboğlu Koşuyolu Anaokulu olarak hedefimiz; öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını gözeterek, sorgulayarak ve araştırarak öğrenen, yaratıcı düşünebilen, çevresine ve başkalarına karşı duyarlı, özgüveni yüksek, iletişim kurabilen bireyler yetiştirmektir.

Bizleri daha yakından tanımak amacıyla okulumuzu ziyaret ettiğinizde sizlerle daha detaylı bilgi paylaşımında bulunmaktan ve çocuğunuzun eğitim yolculuğuna sizlerle birlikte çıkmaktan mutluluk duyacağız.