BURÇAK EYÜBOĞLU
BATI ATAŞEHİR ORTAOKULU

BURÇAK EYÜBOĞLU BATI ATAŞEHİR ORTAOKULU

Firuze Vanlıoğlu

Firuze Vanlıoğlu
Burçak Eyüboğlu Batı Ataşehir Ortaokulu Müdürü

Kurulduğu günden bugüne sayısız öğrenci yetiştiren ve mezun veren Eyüboğlu Eğitim Kurumları; 2015-2016 eğitim-öğretim yılına Burçak Eyüboğlu Batı Ataşehir Kampüsü ile başlayacak olmanın gururunu yaşıyor.

Kampüsümüzün, kurucumuz Dr. Rüstem Eyüboğlu’nun değerli eşi, 1999-2010 yılları arasında Eyüboğlu Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğünü yapan eğitim liderimiz Burçak Eyüboğlu’nun adını taşıyacak ve yaşatacak olması bizleri ayrıca gururlandırıyor.

Öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığı müfredatıyla birlikte uyguladığımız Uluslararası Bakalorya Organizasyonunun İlk Yıllar Programı IBPYP’de (International Baccalaureate Primary Years Programme) edindikleri bilgi, tutum, beceri ve değerleri; yine Milli Eğitim Bakanlığı müfredatıyla birlikte uygulanan Orta Yıllar Programı IBMYP’de (International Baccalaureate Middle Years Programme) global bakış açısı kazanarak ve gerçek yaşamla öğrendikleri arasında bağlantılar kurarak geliştirir.

Amacımız öğrencilerimizin özgüvenlerini geliştirerek onları; yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, her yönüyle nitelikli, etkili iletişim kurabilen, ülkesine ve farklı kültürlere saygılı, uluslararası standartlarda aldıkları eğitim ile dünya insanı olma yolunda kendisine ve çevresine karşı sorumluluk taşıyan, araştırmacı, 21. yüzyıl becerilerine sahip, liderlik ve sorun çözme becerileri gelişmiş, girişimci, başarılı, çağdaş, Atatürk ilke ve inkılaplarından ödün vermeyen bireyler olarak yetiştirmektir.

Matematik ve fen derslerimizin İngilizce dilinde gerçekleştiği okulumuzda, öğrencilerimiz deneyimli öğretmen kadrosu ile her alanda başarılı, mutlu, sosyal becerileri gelişmiş ve kendine güvenen bireyler olarak yetiştirilirler. Öğrencilerimize İngilizce dilinin yanı sıra İspanyolca ve Almanca olmak üzere 2. dil tercihleri sunulur. Ayrıca 5. sınıftan itibaren başlayan yoğun TEOG çalışmaları ile öğrencilerimiz sınavlarda başarılı sonuçlar elde ederler.

Öğrencilerimizin akademik, sosyal ve duygusal gelişimleri eğitim felsefemizin en önemli unsurlarıdır. Öğrencilerimiz sürekli ve etkin bir öğrenme ortamında elde ettikleri bilgiler ile her yıl hem ulusal hem de uluslararası yarışmalarda dereceye girer, büyük başarılara imza atarlar.

Yoğun akademik çalışmaların yanı sıra öğrencilerimize çeşitli spor ve sanat etkinlikleri sunulur. Öğrencilerimiz düzenlenen etkinliklere hem katılır hem de ev sahipliği yaparlar.

Öğrencilerimizin uluslararası standartlarda eğitim alacağı Burçak Eyüboğlu Batı Ataşehir Kampüsümüz 7.500 metrekare okul alanı, 2.200 metrekare bahçe alanından oluşur. Kampüs; ikişer adet tam donanımlı fen ve bilgisayar laboratuvarı, resim ve müzik atölyeleri, yarı olimpik yüzme havuzu, konferans salonu, 250 metrekare kütüphanesi, 3 adet spor salonu, bale ve dans salonları, kapalı oyun ve öğrenme alanları ile öğrencilerin ihtiyaç duyacağı her türlü olanağa sahiptir. Okulumuzda sürekli olarak bulunan deneyimli hemşiremiz ve tüm okullarımızdan sorumlu kurum doktorumuz öğrencilerimizin sağlığıyla ilgili ayrıntıları yakından takip eder, veli ve idarecileri bilgilendirirler. 10 bin metrekarelik tüm açık ve kapalı alanlarımız iç ve dış kamera sistemi ile kayıt altına alınır, güvenlik görevlilerimiz ile okul güvenliğimiz 24 saat sağlanır.

Eğitim programımız ve ileriye yönelik destek uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak üzere sizleri okulumuza bekleriz.


Müdür Yardımcılarımız

Hasan Ergin

Burçak Eyüboğlu Batı Ataşehir Ortaokulu 7. ve 8. Sınıflar Müdür Yardımcısı

Canel Sönmez

Burçak Eyüboğlu Batı Ataşehir Ortaokulu 5. ve 6. Sınıflar Müdür Yardımcısı

Eyüboğlu Eğitim Kurumları Harita

Burçak Eyüboğlu Batı Ataşehir Ortaokulu

Barbaros Mh. Burçak Sk. No:4 Ataşehir / İstanbul
0216 522 12 51
eyuboglu@eyuboglu.k12.tr