KEMERBURGAZ İLKOKULU

KEMERBURGAZ İLKOKULU

Meliz Katlav

Meliz Katlav
Kemerburgaz İlkokulu Müdürü

En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın yaşamlarındaki ilk toplumsal kurumun okul olduğunu hepimiz biliriz. Okul, çocuklarımızın hayatları boyunca ihtiyacı olacak bilgi ve değerleri kazanmasını sağlar ve tüm yaşamı boyunca katılacağı toplumlara uyum sağlaması için gerekli sosyalleşme becerilerini kazandırır.

1970 yılında geleceğin nesillerini; çağdaş, laik, Cumhuriyet ilkelerine sahip çıkan, Atatürk’ün yolunda ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti bekçileri ve aynı zamanda dünya insanı olarak yetiştirmek üzere eğitim dünyasına adım atan Eyüboğlu Eğitim Kurumlarının, 2008 yılında eğitim öğretime başlayan Kemerburgaz Kampüsü Ana, İlk ve Ortaokul’dan oluşmaktadır.

Biz öğrencilerimizin ellerini çok küçük yaşlardan itibaren tutmaya başlar, eğitim öğretim yolculuklarında bireysel farklılıklarını en iyi şekilde gözlemleyerek, bu yolculukta doğru yolda yürümeleri için her zaman yanlarında oluruz. Ulusal ve uluslararası programlar konusunda deneyimli öğretmen kadrosu ilkokul eğitimleri boyunca öğrencilerimizi istisnasız her alanda mutlu, başarılı ve kendine güvenen bireyler olarak yetiştirler.

Tüm öğrencilerimizi akademik ve sosyal yönden ulusal ve uluslararası toplumların en önde gelen bireyleri olarak yetiştirmek ve tüm dünyada örnek alınacak bir eğitim kurumu olmak vizyonumuz doğrultusunda hazırlanan kampüsümüzün güvenliği iç-dış kameralar ve eğitimli güvenlik elemanları ile sağlanmaktadır. Kampüsümüz; teknolojiyi sınıflara taşıyan ‘Akıllı Tahta’lı, ses yalıtımlı, ergonomik sıraları ile konforlu sınıfları; tam donanımlı bilgisayar ve fen laboratuarları, resim-müzik atölyeleri; bale ve dans salonu, çok amaçlı salonları, 2 yemekhanesi, 10 bin kaynaklı kütüphanesi, konferans salonu, ozon dezenfeksiyon sistemli kapalı yüzme havuzu, açık tenis, basketbol, voleybol sahaları, oyun alanları ve kapalı spor salonu ile uluslararası standartlarda eğitim vermektedir.

Öğrencilerimizi kendi sağlığına önem veren, kendine ve diğer insanlara saygı duyan, geçmişini bilen, toplumsal değerlerine ve kültürüne sahip çıkarken uluslararası toplum ve kültürleri tanıyan, ülkesinin geleceğine yön verebilecek bilgi birikimine ve becerilere sahip, olaylara farklı açılardan bakabilme becerisi gelişmiş bireyler olarak yetiştiririz. Geleceğin büyüklerini ana dilini entelektüel seviyede kullanabilen, İngilizceyi anadili düzeyinde konuşabilen bir dünya insanı olmak üzere hazırlarız.

Eyüboğlu Eğitim Kurumları Uluslararası Bakalorya Organizasyonu tarafından oluşturulan PYP (İlk Yıllar Programı), MYP (Orta Yıllar Programı) ve DP (Lise Programı) olarak adlandırılan ve kendi içinde bütünlük taşıyan uluslararası eğitim programlarının ve eğitim-öğretim yönteminin Türk Milli Eğitim müfredatı içine entegre edilmesi ile öğrencilerimize hem ulusal hem de uluslararası nitelikli eğitim vermektedir.

Eyüboğlu Kemerburgaz İlkokulu, 14 Mayıs 2010 tarihinde dünyanın farklı yerlerinde bulunan okulların en üst kalitede eğitim verdiğini onaylayan saygın bir kuruluş olan CIS-Uluslararası Okullar Birliği- tarafından akredite edilmiştir.

Eyüboğlu Kemerburgaz İlkokulu’nun Uluslararası Bakalorya Organizasyonu (IB PYP) içinde yer alan bir Dünya Okulu olduğu 31 Mart 2016 tarihinde tescillenmiştir.

Eğitim programımız, fark yaratan derslerimiz, bireysel eğitim modelimiz, sosyal etkinliklerimiz hakkında detaylı bilgi almak, okul idarecileri ile karşılıklı görüşmek, kısacası Eyüboğlu Eğitim Kurumları ile tanışmak üzere okulumuzu ziyaret edebilirsiniz.


Müdür Yardımcılarımız

Esra Nur Sultan

Kemerburgaz İlkokulu 3. ve 4. Sınıflar Müdür Yardımcısı

Tuncay Ayyıldız

Kemerburgaz İlkokulu 1. ve 2. Sınıflar Müdür Yardımcısı