Bilgi Teknolojileri Departmanı

Eyüboğlu, yeni teknolojileri uygulamada ve var olan sistemlerine entegre etmede, öncü eğitim kurumlardan biridir. Öğrenci ve öğretmenler, teknolojinin sunduğu en yeni olanakları, eğitimlerini ve diğer çalışmalarını pekiştirmede kullanır.

Çağımızın en önemli konusu olan iletişim olanaklarından sonuna kadar yararlanılmaktadır. Velilerimiz, web sitemiz üzerinden veya mobil uygulama olarak tablet ve telefonları üzerinden ulaşarak kullanabildikleri Eğitim Yönetim Sistemi ile öğrencilerinin bilgilerine, devam durumuna, değerlendirme sonuçlarına, ev ödevlerine, sağlık ve revir bilgilerine, etütlere katılım durumlarına, sınav takvimine vb. ulaşabilirler ve gereken önlemleri zamanında alabilirler. Gerektiğinde okul yönetimi ve öğretmenleriyle internet aracılığıyla anında iletişim kurabilirler. Velilerimiz, acil ve önemli duyurularımızda cep telefonlarına mesaj gönderilerek en kısa sürede bilgilendirilmektedirler. Böylece teknolojik olanaklardan en üst düzeyde yararlanarak, bilgiye en kısa zamanda ve en az emekle ulaşmaktadırlar.

Okullarımızın tüm sınıflarında Promethean marka aktiv led panel sistemleri mevcuttur. Ayrıca öğrencilerimizin kullanımına sunulan bilgisayar, robotik, mekatronik, sanal gerçeklik laboratuvarlarımız bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu sistemlerle görsel ve interaktif öğrenme olanaklarından etkin şekilde yararlanmaktadırlar.

En son teknoloji takip edilerek kurulan Bilgi Teknolojileri Sisteminde, tek network kullanılarak tüm bilgisayarların koordinasyonu sağlanıp, yazılım ve donanım açısından gerekli olan her türlü hizmet verilmektedir.

Eyüboğlu Eğitim Kurumları'nın ihtiyacı olan tüm uygulamalar Bilgi Teknolojileri Departmanı tarafından yazılmakta ve okuldaki tüm birimlerin kullanımına sunulmaktadır. Okulumuzdaki tüm bilgisayarlar her yıl kademeli olarak yenilenerek son teknolojinin takip edilmesi sağlanmaktadır.

Kurumsal İletişim
Bilgi Teknolojileri
Muhasebe
Çeviri Birimi
İnsan Kaynakları
Kurumsal Planlama