Eyüboğlu'ndan Haberler
Öğretim Yılı :
İyilik Günü Etkinliği
16 Haziran 2022 Perşembe

Her yıl Okul Aile Birliklerimiz ve gönüllü öğrencilerimizin çalışmalarıyla yaptığımız İyilik Günü etkinliğimizi Çamlıca, Kemerburgaz ve Burçak Eyüboğlu Kampüslerimizde gerçekleştirdik. Bu yıl Tohum Otizm, TOG, KAÇUV, LÖSEV, Theodora Sevgi Doktorları, Aziz Nesin Vakfı ve Gülmek İyileştirir Derneği'ne okullarımızda yer verdik. Okul Aile Birliği üyelerimizin de yer aldığı aldığı bu anlamlı etkinlikte, sergiledikleri ürünlerin satışından elde ettikleri tüm geliri SMA TİP2 hastası Destan Duru Evren adlı çocuğumuzla paylaştık.

Sponsorlu Yürüyüş
15 Haziran 2022 Çarşamba

6. Sınıf öğrencilerimiz her yıl gerçekleştirdikleri Sponsorlu Yürüyüş etkinliğinde bu yıl Cerebral Palsy'li çocuklar için yürümeye karar verdiler.

Müzik ve Dans Gecesi
11 Haziran 2022 Cumartesi

Eyüboğlu Öğrencileri Geleneksel Eyüboğlu Müzik ve Dans Gecesi’nde Önemli Bir Sosyal Sorumluluk Projesine İmza Attı.

2022 Mezuniyet Töreni
1 Haziran 2022 Çarşamba

Eyüboğlu Koleji’nin 31.Dönem, Burçak Eyüboğlu Fen ve Teknoloji Lisesi’nin 27.Dönem mezunları için, törenimizi coşkuyla gerçekleştirdik. Başarılarla dolu bir geleceğe adım atan ve daima gurur duyacağımız Eyüboğlu mezunlarına üniversite yaşamlarında başarılar diliyoruz.

One Night at School
28 Mayıs 2022 Cumartesi

5, 6 ve 7.sınıf öğrencilerimizi ikinci evleri olan kampüslerimizde ağırladık. Şarkılar söyleyip, oyunlar oynayıp, açık havada film izleyip, gece okulda uyuyarak, Eyüboğlu anılarımıza bir yenisini daha ekledik.

TEDx Youth Eyüboğlu
28 Mayıs 2022 Cumartesi

Etkinliğimiz bu yıl ‘’Search for Meaning’’ temasıyla 28 Mayıs tarihinde, öğrencilerimiz Melis VANLI, Nehir KADER, Sanem KAYTANCI, Nil SALAR, Zeynep KELEŞ, öğretmenlerimiz Ayşe TANAKOL, Gülşah ÇEKİÇ, Sıla ISIYEL, konuklarımız Oğulcan KUŞ, Pınar SAKLIYAN KOÇALİ, Tuğba ÜNSAL’ın yaptıkları konuşmalarla dolu dolu geçti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs 2022 Perşembe

Samsun’dan doğan güneşin yolumuzu aydınlattığı gündür bugün.

IB PYP Sergisi
18 Mayıs 2022 Çarşamba

4. Sınıf öğrencilerimiz, IB İlk Yıllar Programı (PYP) ile öğrendikleri bilgi, kavram, tutum ve becerilerini 16-17-18 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen PYP Sergisinde, sunumlar yaparak tüm yıl boyunca yaptıkları çalışmalarını aileleri ile paylaştılar.

26.Bilim ve Gökyüzü Şenliği
14 Mayıs 2022 Cumartesi

1996 yılından beri düzenlediğimiz Gökyüzü ve Astronomi Şenliğimizi bu yıl 14 Mayıs tarihinde gerçekleştirdik. Şenlik 26.yılında öğrencilerin proje sunumlarıyla başladı ve bilim atölyeleri, deney etkinlikleri, teknolojik etkinlikler ve uzay oyunları gibi aktivitlerle devam etti.

Bir Efsaneyi Yaşatmak: Yaşar Kemal – Ağrı Dağı Efanesi
10 Mayıs 2022 Salı

Öğrencilerimiz 10 Mayıs tarihinde Yaşar Kemal Vakfı Başkanı Ayşe Semiha Baban Gökçeli ile bir araya gelerek Ağrı Dağı Efsanesi eserindeki sembolik kahramanlar değerlendirmeleri, toplumsal, kültürel sorunlar ve karakter analizleri ile eser incelemesi yaptılar.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan 2022 Cumartesi

Dünyanın tüm çocuklarına bir bayram armağan eden başka bir lider tanımadık. Hep birlikte 102 yıldır, gururla....

TOK Bilgi Kuramı Gençlik ve Kültür Konferansı
3 Nisan 2022 Pazar

19. TOK Bilgi Kuramı Gençlik ve Kültür Konferansımızı 2 – 3 Nisan tarihinde farklı ülkelerden öğrencilerin katılımıyla online olarak yapıldı.

TÜBİTAK Başarıları
30 Mart 2022 Çarşamba

TÜBİTAK 16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışması İstanbul Asya Bölge Sergisi'nde, Burçak Eyüboğlu Ortaokulu öğrencilerimiz, Sahra Brisbane FLYNN, Deniz VATANSEVER, Melis GÜNEŞ, Defne Ada DİVARCI, Duru YARAŞ, Mehmet Selim ELMAS, Baran Fırat KOCAMAN, Ateş EMRE ve Çamlıca Ortaokulu öğrencileirmiz Elif Defne ULUSOY, Yağmur EREN, Ege YILMAZ, Ozan Can KILIÇÖZLÜ TÜBİTAK Ortaokullar Arası Araştırma Projesi Yarışması’nda İstanbul Asya Bölge Sergisine davet edildiler.

Kültür Günü Etkinliği
26 Mart 2022 Cumartesi

5. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersi ‘’Kültürler’’ ünitesi kapsamında farklı kültürleri araştırarak, kültürler hakkında sunumlar hazırladılar ve bu sunumlarını ilgili kültürel kıyafeti giyerek yaptılar.

Uludağ Kayak Kampları
25 Mart 2022 Cuma

Ocak 2022’de başlayan Uludağ Kayak ve Snowboard kamplarımızda öğrenciler bu eğitim-öğretim yılında da tekrar pistlerde olmanın mutluluğunu yaşadılar. Uludağ’da gerçekleşen kayak ve snowboard kampını başarı ile tamamladılar.

Fashing Etkinliği
24 Mart 2022 Perşembe

Modern Diller Bölümümüzün, çok kültürlülüğün bir parçası olarak düzenlediği Fashing etkinliğini, 7. sınıf öğrencilerimizle birlikte anaokulu öğrencilerimizi ziyaret ederek kutladık. Öğrenciler renkli kostümleri ile neşeli zaman geçirerek karnaval etkinliğini deneyimlediler.

First Robotic Competition Başarısı
20 Mart 2022 Pazar

Kolej ve Burçak Eyüboğlu Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerimizden oluşan #8151 Wildfire Takımımız, 18-19-20 Mart 2022 tarihlerinde Volkswagen Arena’da düzenlenen First Robotic Competition İstanbul Regional Turnuvası’nda tasarladıkları robot ve oyun stratejisini, kullandıkları mühendislik becerileri ile yaratıcılıklarını en iyi şekilde yansıtarak ‘’Yaratıcılık Ödülü’’nü almaya hak kazandılar.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü
18 Mart 2022 Cuma

107. yılında başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, istiklal mücadelesinin bütün kahramanlarını düzenlediğimiz törenle saygı ve minnetle andık. Törenimizde öğrencilerimiz solo performanslar sergiledi, şarkı ve şiirler seslendirdiler.

16. Kariyer Günü
9 Mart 2022 Çarşamba

Gençlerin Meslek Seçimlerine Işık Tutuyor Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nın 2006’dan bugüne düzenlediği Kariyer Günleri 9 Mart 2022’de kurumun Çamlıca Kampüsü’nde gerçekleşti.

30.Eyüboğlu Beyaz Fil Uluslararası Satranç Turnuvası
7 Mart 2022 Pazartesi

1000’e Yakın katılımcı, 6 ülke, 29 farklı il, 13 master oyuncu ve 165 Okul Türkiye’de bir eğitim kurumu tarafından 30 yıldır düzenlenen ilk ve en büyük turnuva olma özelliği taşıyan 30.Eyüboğlu Beyaz Fil Uluslararası Satranç Turnuvası 4-5-6 Mart 2022 tarihlerinde Eyüboğlu Eğitim Kurumları Çamlıca Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

1970’ten Bugüne Eğitime Adanmış 52 Yıl
6 Mart 2022 Pazar

6 Mart 2022 kuruluşumuzun 52.yılını öğrencilerimizle beraber kutladık ve 52 yılımızı şu ifadelerle dile getirdik;

Sesinle Parla
17 Ocak 2022 Pazartesi

17 Ocak tarihinde düzenlediğimiz 15. Geleneksel Eyüboğlu Sesinle Parla Yarışması Bahadır Tatlıöz (Müzisyen), Burcin Acer (Power FM Yayın Direktörü), Emrah Karaduman (Besteci & Aranjör), Haldun Altılar (Number 1 Medya Grubu CEO), Kadir Çetin (Radyo ve Tv Programcısı), Kerem Kabadayı (Mor ve Ötesi Kurucu Üyesi & Baterist), Masis Aram Gözbek (Boğaziçi Caz Korosu Şefi) jüri üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Edebiyat ve Kitap Günleri
13 Ocak 2022 Perşembe

Geleneksel etkinliklerimizden biri olan, 31.Edebiyat ve Kitap günleri etkinliğimizde yapay zeka edebiyatta ne kadar ileri gidebilir, ürettiği şiir aynı tadı verebilir mi, edebiyat dünyasının da tartıştığı tüm bu konuları ele aldık. Açış konuşmacımız Buket Uzuner’in katılımıyla 11 Ocak tarihinde etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Bir Kitap da Arkadaşıma!
13 Ocak 2022 Perşembe

31.Edebiyat ve Kitap günlerinde öğrencilerimizin bağışladığı her kitap ve Spor Sanat Kompleksi’nde gerçekleştirdiğimiz kitap fuarından alınan kitaplarla ile kütüphanesi olmayan kardeş okullarımıza için destek olduk.

College Day
28 Aralık 2021 Salı

27- 28 Aralık tarihinde gerçekleşen College Day etkinliğimizde, 2020-2021 yılı mezunlarımız farklı ülkelerde ki eğitim hayatlarıyla ilgili deneyimlerini ve bu deneyimlerin hayatlarındaki etkilerini lise öğrencilerimizle paylaştılar.

Kodlama Haftası
10 Aralık 2021 Cuma

Teknolojiyi sadece hayal gücü harekete geçirebilir. Biraz hayal kurmak, heyecanla denemek ve tekrar denemek…Öğrencilerimizin meraklarını ve sınır tanımayan hayal güçlerini kullanarak başarıya ulaştıklarını görmek paha biçilemez.

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü
10 Kasım 2021 Çarşamba

Ata’mızın aramızdan ayrılışının 83. yılında bir kez daha söz veriyoruz. En büyük eserim dediğin Cumhuriyeti, gözümüzü bir an bile kırpmadan korumaya devam edeceğiz. Sonsuz saygı ve minnetle…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim 2021 Cuma

Bu yıl da, her yıl olduğu gibi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tüm okullarımızda coşku ile kutladık. Öğrencilerimiz cumhuriyet sevgisini şiirler, koro şarkıları, dans gösterileri ve marşlar ile bizlere bir kez daha yaşattı.

Veli Sempozyumu
16 Ekim 2021 Cumartesi

Doç.Dr.Marilena Leana Taşcılar ve birbirinden değerli uzman konuşmacılarımızın katılımıyla gerçekleşecek Eyüboğlu Eğitim Kurumları 20. Veli Sempozyumu, 16 Ekim 2021 Cumartesi günü Çamlıca Kampüsümüzde gerçekleştirildi.

İlk Ders
6 Eylül 2021 Pazartesi

2021-2022 akademik yılının İlk Ders'inde, Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Sayın Hüseyin Gelis’i, mezunumuz ve Strateji Direktörümüz Esra Kent moderatörlüğünde Çamlıca Kampüsümüzde gerçekleştirdiğimiz söyleşide ağırladık.

Eyüboğlu'ndan Haberler
Basında Eyüboğlu
Ödüllerimiz ve Başarılarımız
Geleneksel Etkinliklerimiz
Yayınlarımız
İndirdiğiniz dosyaları görüntüleyemiyorsanız lütfen aşağıdaki linke tıklayarak gerekli Adobe Reader versiyonunu yükledikten sonra tekrar deneyiniz.