2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı
Ön Kayıt ve Düzey Belirleme Sınavına İlişkin Bilgiler

Okul tanıtımına ve Düzey Belirleme Sınavına katılmak için "Ön Kayıt Formu"nu doldurunuz.

 • Anaokullarına ve ilkokul hazırlık, 1., 2. ve 3. Sınıflarına başlayacak öğrenciler için “Öğrenci Tanıma Görüşmeleri” gerçekleştirilir. Bu görüşmeler velilerimizin tercihine göre online ya da yüz yüze yapılır.
 • İlkokul 4., ortaokul 5., 6. ve 7. sınıflarına “Düzey Belirleme Sınavı” (DBS) ile öğrenci alınır. Düzey Belirleme Sınavları velilerimizin tercihine göre online ya da yüz yüze yapılır.
 • Eyüboğlu Koleji, Burçak Eyüboğlu Fen ve Teknoloji Lisesi’ne başlayacak öğrenciler “Liseye Geçiş Sınavı” (LGS) sonuçlarına göre okulun belirlediği ve MEB tarafından onaylanan yönetmelik şartları ile,
 • Eyüboğlu Koleji, Burçak Eyüboğlu Fen ve Teknoloji Lisesi ara sınıflarına başlayacak öğrenciler kontenjan olması halinde Düzey Belirleme Sınavı (DBS) ile alınır.

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında 4., 5., 6. ve 7. sınıflara başlayacak öğrenciler için Düzey Belirleme Sınav Takvimi aşağıda belirtilmiştir.

Tarih Seviye Sınav Uygulama Şekli Son Başvuru Tarihi
24 Mart 2021
Saat 13.00
3. sınıftan 4. sınıfa
4. sınıftan 5. sınıfa
5. sınıftan 6. sınıfa
6. sınıftan 7. sınıfa
Yüz yüze 22 Mart 2021
27-28 Mart 2021
Saat 10.00
3. sınıftan 4. sınıfa
4. sınıftan 5. sınıfa
5. sınıftan 6. sınıfa
6. sınıftan 7. sınıfa
Online 25 Mart 2021

Online Sınavlar:

 • Öğrencinin ekran karşısında bulunacağı süre göz önünde bulundurularak iki güne yayılmıştır.
 • Her aday öğrenci ile bireysel olarak yapılacaktır.

Online sınav yönergesi ve sınava yönelik detaylar sınavdan önce veli ve aday öğrenci ile detaylı olarak paylaşılacaktır.

Yüz Yüze Sınavlar:

 • Her sınıfta bir öğrenci olacak şekilde planlanmıştır.

COVID-19 tedbirleri kapsamında;

 • Kampüse girişte ve çıkışta ateş ölçümü ve HES kodu sorgulaması yapılır. Kampüse giriş yapacak öğrenci ve velilerin öncesinde HES kodlarını hazır bulundurmaları gerekmektedir.
 • Kampüse maskesiz giriş yapılmamaktadır. Öğrencilerimizin maske ile okula gelmeleri ve yanlarında yedek maske bulundurmaları gerekmektedir.

İngilizce sözlü sınavların tümü online olarak gerçekleştirilecektir. Bireysel randevular için okul idaresi sizlerle iletişime geçecektir.

DÜZEY BELİRLEME SINAVINA (DBS) BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BİLGİLER:

 • Düzey Belirleme Sınavına (DBS) başvurmak için "Ön Kayıt Formu"nu doldurunuz.
 • DBS ücreti olan 200 TL, İş Bankası Rıhtım Kadıköy Ticari Şubesi IBAN: TR07 0006 4000 0011 3940 0168 87 numaralı RÜSTEM EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI A.Ş. hesabına Öğrencinin adı, soyadı, TC kimlik numarası ve açıklama kısmına “DBS Kayıt Ücreti” yazarak yatırınız.
 • "Öğrencinin sınava giriş tarihini" seçebilmeniz için; banka dekontu, öğrenciye ait vesikalık fotoğraf, öğrenciye ve aileye ait HES kodunu www.eyuboglu.k12.tr/dbsrandevu linkinde yer alan forma yükleyiniz.
 • Sınav ile ilgili ayrıntılı bilgiler Düzey Belirleme Sınavı (DBS) kitapçığında yer almaktadır. Kitapçığa, "Ön Kayıt Formu"nu doldurduktan sonra ulaşabilirsiniz.

SINAV SONUÇ DUYURUSU:

Sınav sonuçları, sınav tarihinden beş gün sonra www.eyuboglu.k12.tr adresinde ilan edilir. Öğrencinin kesin kayıt için hak kazanıp kazanmadığı duyurulur, puanı açıklanmaz.

Ön Kayıt Başvuru Formu
Kolej / Fen Lisesi
Düzey Belirleme Sınavı (DBS)
Lise Kabul Sınavı (LKS)
İlkokul / Ortaokul
Anaokulları
Kayıt Ücretleri