2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı
Ön Kayıt ve Düzey Belirleme Sınavına İlişkin Bilgiler

Okul tanıtımına ve Düzey Belirleme Sınavına katılmak için "Ön Kayıt Formu"nu doldurunuz.

Detaylı bilgilerin yer aldığı Düzey Belirleme Sınavı (DBS) kitapçığı ön kayıt formu doldurulduktan sonra mail adresinize gönderilecektir.

  • Anaokuluna, ilkokul hazırlık, 1, 2 ve 3. sınıflara başlayacak öğrenciler için “Öğrenci Tanıma Görüşmeleri” gerçekleştirilir. Bu görüşmeler yüz yüze yapılır.
  • İlkokul 4., ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflara “Düzey Belirleme Sınavı” (DBS) ile öğrenci alınır. Düzey Belirleme Sınavı (DBS) yüz yüze gerçekleşecektir. İl dışı veya yurt dışından başvuran aday öğrenciler sınava online olarak katılabilirler.
  • Eyüboğlu Koleji ve Burçak Eyüboğlu Fen ve Teknoloji Lisesi Hazırlık sınıfına, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan “Liselere Geçiş Sınavı” (LGS) veya “Eyüboğlu Eğitim Kurumları Lise Kabul Sınavı” sonucuna göre öğrenci alınır.
  • Eyüboğlu Koleji, Burçak Eyüboğlu Fen ve Teknoloji Lisesi ara sınıflarına başlayacak öğrenciler kontenjan olması halinde Düzey Belirleme Sınavı (DBS) ile alınır. Ön kayıt formu doldurulduktan sonra okul idarecilerimiz sizlerle iletişime geçecektir.

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında 4, 5, 6 ve 7. sınıflara başlayacak öğrenciler için Düzey Belirleme Sınav Takvimi aşağıda belirtilmiştir.

Tarih Seviye Sınav Uygulama Şekli Son Başvuru Tarihi
18 Şubat 2023
Saat 10.00
3. sınıftan 4. sınıfa
4. sınıftan 5. sınıfa
5. sınıftan 6. sınıfa
6. sınıftan 7. sınıfa
Yüz yüze 16 Şubat 2023
25-26 Şubat 2023*
Saat 10.00
3. sınıftan 4. sınıfa
4. sınıftan 5. sınıfa
5. sınıftan 6. sınıfa
6. sınıftan 7. sınıfa
Online 23 Şubat 2023

*İl dışı veya yurt dışından başvuran aday öğrenciler Düzey Belirleme Sınavına online olarak katılabilirler. Online Sınavlar;

  • Öğrencinin ekran karşısında bulunacağı süre göz önünde bulundurularak iki güne tanımlanmıştır.
  • Her aday öğrenci ile bireysel olarak yapılacaktır.

Online sınav yönergesi ve sınava yönelik bilgiler sınavdan önce veli ve aday öğrenci ile detaylı olarak paylaşılacaktır.

İngilizce sözlü sınavlar online ya da yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir. Bireysel randevular için okul idaresi sizlerle iletişime geçecektir.

DÜZEY BELİRLEME SINAVINA (DBS) BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BİLGİLER:

  • Düzey Belirleme Sınavına (DBS) başvurmak için "Ön Kayıt Formu"nu doldurunuz.
  • DBS ücreti olan 1.000 TL, TÜRKİYE İŞ BANKASI IBAN: TR69 0006 4000 0011 3940 0319 70 numaralı RÜSTEM EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI A.Ş hesabına Öğrencinin adı, soyadı, TC kimlik numarası ve açıklama kısmına “DBS Kayıt Ücreti” yazılarak yatırılır. Öğrencinin kayıt olması durumunda DBS kayıt ücreti eğitim ücretinden düşülür.
  • Sınava girecek olan öğrencilere ait banka dekontunun, vesikalık fotoğrafın www.eyuboglu.k12.tr/dbskayit linkinde yer alan forma yüklenmesi gerekmektedir.

Aday öğrencilerin sınava gelirken fotoğraflı kimlik belgesi veya pasaportlarını yanlarında bulundurmaları; kimlik belgesinde fotoğrafı bulunmayan ya da pasaportu olmayan aday öğrencilerin sınava gelirken okullarından alacakları fotoğraflı öğrenci belgesini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Sınav ile ilgili ayrıntılı bilgiler Düzey Belirleme Sınavı (DBS) kitapçığında yer almaktadır. Kitapçığa, "Ön Kayıt Formu"nu doldurduktan sonra ulaşabilirsiniz.

SINAV SONUÇ DUYURUSU:

Sınav tarihinden beş gün sonra www.eyuboglu.k12.tr adresinde öğrencinin kesin kayıt için hak kazanıp kazanmadığı duyurulur öğrencinin sınav puanı açıklanmaz.

Ön Kayıt Başvuru Formu
Düzey Belirleme Sınavı (DBS)
Kolej / Fen Lisesi
Lise Kabul Sınavı (LKS)
İlkokul / Ortaokul
Anaokulları