Eyüboğlu'ndan Haberler
KAPAT

Nasuh Mahruki ve Tekin Küçükali Öğrencilerimizle Buluştu
19 Şubat 2020 Çarşamba

Akut Derneği Kurucu Üyesi ve Onursal Başkanı Nasuh Mahruki ile Eski Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali öğrencilerlerimizle buluştu. Kendi hayat tecrübelerini ve depremle ilgili bilinmesi gereken önemli detayları paylaşarak öğrencilerle keyifli söyleşi gerçekleştirdiler.

İlk oturumu Burçak Eyüboğlu Kampüsü’nde ikinci oturumu ise Çamlıca Kampüsü’nde gerçekleşen söyleşiye ortaokul öğrencilerimiz katıldı. Tekin Küçükali “Deprem Bilincinin Geliştirilmesi”, Nasuh Mahruki ise “Kendi Everest’inize Tırmanın” başlıklı sunumu ile öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Eski Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali konuşmasında deprem ile ilgili doğru ve yanlış bilinenler hakkında bilgi verirken; depremden korunmak için yapılması gereken hazırlıklara değindi. Yatağı cam ve pencerelerden uzak alanlara konumlandırarak ve yatak başında 1 adet el fenerini hazır tutarak, kırılabilecek eşyaları alt dolaplara yerleştirerek ve büyük mobilyaları duvara monte ederek, deprem sırasında daha güvenli bir ortamı kendimize sağlayabileceğimizi öğrencilerle paylaştı. Deprem sırasında ise sakin kalmanın çok önemli olduğunu, deprem bitene kadar çök-kapan-tutun hareketini yaparak beklemek gerektiğini belirtti. Depremin zamanının ön görülemediği için her zaman depreme hazır olmanın önemini vurguladı.

Tekin Küçükali’nin konuşmasından sonra Nasduh Mahruki “Kendi Everest’inize Tırmanın” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Milli sporcu, profesyonel dağcı, yazar ve fotoğrafçı olan Akut Derneği Kurucu Üyesi ve Onursal Başkanı Nasuh Mahruki, sunumunda kendi potansiyelini keşfetme ve başarılı olmanın yolları konusunda kendi hayatından deneyimlerle örneklendirdiği keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Eyüboğlu'ndan Haberler
Basında Eyüboğlu
Ödüllerimiz ve Başarılarımız
Geleneksel Etkinliklerimiz
Yayınlarımız
İndirdiğiniz dosyaları görüntüleyemiyorsanız lütfen aşağıdaki linke tıklayarak gerekli Adobe Reader versiyonunu yükledikten sonra tekrar deneyiniz.