Eyüboğlu'ndan Haberler
Öğretim Yılı :
Öğrencilerimizin makaleleri NASA’nın web sitesinde yayınlandı!
11 Haziran 2020 Perşembe

Her yıl NASA tarafından tüm dünyada lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen düzenlen ve ülkemizde de kurumumuz danışmanı Prof. Dr. Talat Saygaç önderliğinde Türkiye ayağını organize ettiğimiz “Bir Günlük Bilim İnsanı (Scientist for a Day) Makale Yarışması’nın bu yılki konusu; “Uranüs’ün uydusu Miranda, Neptün’ün uydusu Triton ve Plüton’un uydusu Charon’u inceleyerek, başka bir uzay aracıyla bu inanılmaz uydulardan hangisine gidilip, daha fazla bilgi edinilmelidir?” idi. Yarışmaya Türkiye’nin dört bir yanından birçok lise öğrencisi katıldı ve finale kalan on beş makale çeşitli üniversitelerdeki akademisyenlerden oluşan bir kurul tarafından değerlendirildi.

Masalların İyileştirici Gücü
03 Haziran 2020 Çarşamba

Eyüboğlu Eğitim Kurumları Ortaokul öğrencilerimiz Kaçuv'a masal okuyarak destek oldular. Çocukluk çağı kanseri yaşayan ve tedavilerini evde sürdüren yaşıtları için masallar okuyan öğrencilerimize yaptıkları bu harika toplum hizmeti çalışması için teşekkür ederiz.

SEN DE GEL Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Betil Öğrencilerimizle Buluştu.
09 Mart 2020 Pazartesi

Sosyal ve Ekonomik Yaşamda Nitelikli Değişim ve Gelişime Destek Derneği (SEN DE GEL) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Betil, Burçak Eyüboğlu Kampüsümüzde ve Çamlıca Kampüsümüzde öğrencilerimizle biraraya geldi. Sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleştirdikleri projelerden bahseden Betil’in sunumunu öğrencilerimiz dikkatle dinledi.

Prof. Dr. A. Nihat Berker “Eğitim, Araştırma, Başarı, Mutluluk” Başlıklı Sunumu ile Öğrencilerimizle Buluştu
06 Mart 2020 Cuma

Eyüboğlu Kolej öğrencilerimiz Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Mühendislik ve Doğa Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Nihat Berker ile buluştu. “Eğitim, Araştırma, Başarı, Mutluluk” başlıklı sunumunda kendi hayatından örnekler verdiği, yurtdışında okumanın kendisine kazandırdıklarını anlatan Prof. Dr. A. Nihat Berker’in sunumuna öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Nasuh Mahruki ve Tekin Küçükali Öğrencilerimizle Buluştu
19 Şubat 2020 Çarşamba

Akut Derneği Kurucu Üyesi ve Onursal Başkanı Nasuh Mahruki ile Eski Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali öğrencilerlerimizle buluştu. Kendi hayat tecrübelerini ve depremle ilgili bilinmesi gereken önemli detayları paylaşarak öğrencilerle keyifli söyleşi gerçekleştirdiler.

“Üniversite Öğrenimine Başlarken Meslek ve Yönelim Seçimi” Söyleşisi
07 Şubat 2020 Cuma

Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici “Üniversite Öğrenimine Başlarken Meslek ve Yönelim Seçimi” konulu söyleşi ile öğrencilerimizle buluştu. Prof. Dr. Yusuf Leblebici konuşmasında üniversite seçimi, üniversite hayatında yetkinlik dağarcığı kazanmanın önemi ve meslek seçimi ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.

22. Aktif Resim Yarışması
20 Ocak 2020 Pazartesi

Gençlerin sanata olan ilgilerini arttırmak, yeteneklerini ortaya çıkartmak, deneyimlerini ve ortaya koydukları çalışmaları birbirleri ile paylaşmalarını sağlamak amacıyla Eyüboğlu Eğitim Kurumları tarafından gerçekleştirilen 22. Aktif Resim Yarışması İstanbul genelinden birçok öğrenciyi buluşturdu. Yarışmaya 14 Ocak 2020’de Eyüboğlu Eğitim Kurumları’ndan 265 öğrenci katılırken, 15 Ocak 2020’de İstanbul genelinde 34 okuldan 279 öğrenci katıldı.

12. Eyüboğlu Ses Yarışması
16 Ocak 2020 Perşembe

Bu yıl 12.sini düzenlediğimiz “Eyüboğlu Ses Yarışması” muhteşem bir gösteriyle sahnelendi. Değerli jüri üyelerimiz Gripin Grubu Solisti Birol Namoğlu, Pera Grubu Solisti Gökhan Mandır, Sanatçı Bora Duran ve Eyüboğlu Eğitim Kurumları Ses Yarışmasının 12 yıl önceki ilk kazananı Sıla Isıyel’in de katılımıyla oldukça renkli bir yarışma gerçekleşti. Her yarışmada olduğu gibi, yine kazananlarımızın mutluluğu aldıkları ödüllerle taçlandı.

Geleneksel Eyüboğlu 29. Edebiyat Ve Kitap Günleri
15 Ocak 2020 Çarşamba

“Ne Okursan O Olursun” mottosu ile 7, 8 ve 9 Ocak 2020 tarihlerinde gerçekleşen Geleneksel Eyüboğlu 29. Edebiyat ve Kitap Günleri kapsamında bu yıl “Edebiyat ve Müzik” teması ele alındı. Öğrenciler birbirinden değerli yazarlar, kitaplar ve edebiyatla dolu üç gün geçirdi. Gelenekselleşen ve okulumuzunun en önemli etkinliklerinden biri olan Geleneksel Eyüboğlu 29. Edebiyat ve Kitap Günleri’nin açış konuşmalarını Kürşat Başar ve Fuat Sevimay yaparken ortaokul öğrencilerimizle Karin Karakaşlı, Tolga Gümüşay, Çiğdem Odabaşı, Necmi Yalçın, ilkokul öğrencilerimiz ile Sema Günaydın Çınar, David Simpson, Ceren Kerimoğlu, Büşra Tarçalır Erol, Meltem Ulu, Serhan Kansu, Nur Muslu Tiftikçi, Murat Tavlı, Işın Yavuz Özvarna, Erdinç Çolak buluşarak keyifli söyleşiler ve atölye çalışmaları gerçekleştirdiler. Konuk yazarlarla tanışma, söyleşi yapma, kitaplarını imzalatma fırsatı bulan öğrencilerimiz yayınevlerinin standlarını gezerek Kitap Fuarı’ndan çok sayıda kitap aldı.

29. Eyüboğlu Beyaz Fil Uluslararası Satranç Turnuvası
14 Ocak 2020 Salı

Bu yıldan itibaren uluslararası olarak gerçekleşecek “29. Eyüboğlu Beyaz Fil Satranç Turnuvası”na 139 okuldan 660 öğrenci katıldı ve dereceye girmek için üç gün boyunca centilmence mücadele etti. Satranç tutkunu gençlere, destek olmak amacıyla turnuva boyunca aileleri ve öğretmenleri de eşlik etti.

College Day
13 Ocak 2020 Pazartesi

Yurt dışında seçkin üniversitelerde eğitim hayatlarını sürdüren Eyüboğlu mezunlarımız “College Day” etkinliğinde lise öğrencilerimiz ile buluştu. Mezunlarımız kendi deneyimlerini Eyüboğlu öğrencileri ve velileri ile paylaştı ve bu deneyimler öğrencilerimizin üniversite seçimlerine ışık tuttu.

Kodlama Haftası’nda “Yapay Zeka ve Kuantum” Semineri
13 Aralık 2019 Cuma

Kodlama Haftası kapsamında, yapay zeka ve derin öğrenme nedir, blok zinciri nasıl kurulur, kuantum şifreleme nasıl çalışır gibi karmaşık konuları herkesin anlayacağı açıklıkta anlatması ile tanınan Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Say okulumuzdaydı. Yapay zeka ve kuantum konusunda verdiği semineri öğrencilerimiz ilgi ile dinledi.

College Day
11 Aralık 2019 Çarşamba

Yurt dışında seçkin üniversitelerde eğitim hayatlarını sürdüren Eyüboğlu mezunlarımız “College Day” etkinliğinde lise öğrencilerimiz ile buluşuyor. Mezunlarımız kendi deneyimlerini Eyüboğlu öğrencileri ve velileri ile paylaşarak öğrencilerimizin üniversite seçimlerine ışık tutacak.

17. TOK Conference
02 Aralık 2019 Pazartesi

Bu yıl 17.sini gerçekleştirdiğimiz TOK (Theory of Konowledge-Bilgi Kuramı) Konferansı’nda farklı okullardan IB öğrencileri Eyüboğlu’nda bir araya geldi. 150 öğrencinin biraraya geldiği konferansta bu yıl “Do Models Help or Hinder The Search For Knowledge?”, “To What Extent Should We Value Our Errors In The Production Of Knowledge?”, “To What Extent Does The Historical Development Of An Art Form Helps Us Understand Its Present Form?”, “In What Ways Do Cultural Values Influence Ethical Interpretations?, How Does Language In Media Shape What We Know?” konuları tartışıldı.

Kids in the Kitchen – Çocuklar için Beslenme Davranış Değişikliği ve Sağlıklı Beslenme Eğitimi
26 Kasım 2019 Salı

Geçtiğimiz yıl başladığımız “Kişisel Gelişim Programı” uygulamalarından biri olan Kids in the Kitchen – Beslenme Davranış Değişikliği ve Sağlıklı Beslenme Eğitimi bu yıl da okullarımızda gerçekleşecek.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yine büyük coşkuyla kutladık.
30 Ekim 2019 Çarşamba

Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünde koromuz Akmerkez AVM ve Akasya AVM’de muhteşem bir performansla Cumhuriyet ruhunu hepimize yaşattı. Tüm okullarımızda da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkulu bir şekilde törenlerle kutlandı.

19. Veli Sempozyumu gerçekleşti.
13 Ekim 2019 Pazar

Bu yıl 19.’su gerçekleşen Veli Sempozyumu’nda Psikiyatr Doktor Gülcan Özer “Annelik-Babalık Serüveninde Çocukla İletişim” başlıklı konuşmasıyla velilerimizle buluştu. Veli Sempozyumu kapsamında “Dijital Vatandaşlık”, “Dikkat Dikkatim Dağılıyor”, “Minimalist Anne-Baba”, “Helikopter Anneler Kar Küreyici Babalar”, “Ben Değil Beynim Yaptı”, “Çalışan Anne-Baba Olmak”, “Eyüboğlu’nda Yurt Dışı Danışmanlığı” ve “Eyüboğlu’nda IBDP Programı” konularında velilerimize sunumlar yapıldı.

10 Kasım’da Atatürk’ü anıyoruz.
11 Ekim 2019 Cuma

Merak etme Ata’m, verdiğin ödevleri biz tamamlayacağız.

2019-2020 Eğitim ve Öğretim dönemi başlıyor!
10 Eylül 2019 Salı

2019-2020 eğitim-öğretim yılı 9 Eylül’de başladı. Tüm öğrencilerimizde, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın heyecanı vardı. Tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarı dolu bir eğitim-öğretim yılı dileriz.

TEDxYouth@EyüboğluHS 2019
28 Nisan 2019 Pazar

Dünyada bir düşünce fırtınası yaratan TEDx’in bağımsız bir kolu olan Youth konuşmalarını 2016 yılından beri düzenleyen bir eğitim kurumu olarak bu yıl TEDxYouthEyüboğlu etkinliğinde “Fight or Flight” temasıyla bir araya geldik. Yaşam boyu öğrenme felsefemiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz TEDxYouth Eyüboğlu 2019 ufuk açıcı konuşmalara sahne oldu.

Eyüboğlu'ndan Haberler
Basında Eyüboğlu
Ödüllerimiz ve Başarılarımız
Geleneksel Etkinliklerimiz
Yayınlarımız
İndirdiğiniz dosyaları görüntüleyemiyorsanız lütfen aşağıdaki linke tıklayarak gerekli Adobe Reader versiyonunu yükledikten sonra tekrar deneyiniz.