Kemerburgaz Gökyüzü Şenliği, 12 Mayıs 2017

Bilgilendirme

Eyüboğlu Eğitim Kurumları olarak, Astronomi’nin başta temel bilimler olmak üzere, çeşitli bilim dallarının uygulandığı geniş bir laboratuvar olduğu fikrini benimsemekte ve Türkiye’nin geleceğinde rol alacak gençlerin yetiştirilmesinde onların bu alanda en yetkin bilgilerle donatılmasında katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz.

Kemerburgaz kampüsümüzde bulunan Eyüboğlu Gözlemevimiz ilkokul 3. sınıftan itibaren Matematik ve Fen derslerinde ve kulüp saatlerinde Astronomi Kulüplerini seçen öğrencilerimiz tarafından etkin olarak kullanılmaktadır. Gözlemevimizi tüm öğrencilerimizin kullanımına açmak amacıyla her sene düzenlediğimiz “Gökyüzü Şenliği” 12 Mayıs 2017 Cuma günü yapılacaktır.

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü öğretim görevlisi Prof. Dr. A. Talât Saygaç’ın sunumuyla renklendireceği şenlikte, öğrencilerimiz de Astronomi sunumları gerçekleştirecektir. Çeşitli atölye çalışmaları ve eğlencelere ek olarak gündüz ve gece teleskoplarla çeşitli gökcisimleri gözlemlenecektir.

Bunun yanında 04 - 11 yaş grubu öğrencilerimiz için Planetaryum gösterisi de düzenlenmiştir. Planetaryum gösterileri 30’ar kişilik gruplar halinde düzenlenmekte ve her gösteri 25 dakika sürmektedir. Kemerburgaz İlkokulu Spor Salonu’nda, 12 Mayıs 2017 Cuma günü saat 08.15’de başlayarak 15.30’a kadar gösteri yapılacaktır. Şenlik programını buradan takip edebilirsiniz.

Bilgilendirme
Etkinlik Programı