Scientist For A Day – Bir Günlük Bilim İnsanı Makale Yarışması

İlgili Bağlantılar:
http://yegitek.meb.gov.tr/www/831-ingilizce-makale-yarismasi-ozel-eyuboglu-koleji-mudurlugu/icerik/2648 https://solarsystem.nasa.gov/scientist-for-a-day/2018-2019-topics/

Bilgi:
Eyüboğlu Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan Özel Eyüboğlu Koleji Matematik Bölümü; Astronomi dersi kapsamında NASA’nın düzenlediği “Bir Günlük Bilim İnsanı Makale Yarışması, 2018-19”nın (Scientist For A Day Essay Contest, 2018-19) Türkiye Temsilcisi olarak, Türkiye genelinde lise seviyesi öğrencilerine yönelik Astronomi Makale Yarışması’nı düzenlemek istemektedir.

NASA, Cassini uzay aracının Satürn görevi ile başlayan geleneği sürdürmek amacıyla, “Bir Günlük Bilim İnsanı Makale Yarışması”, 9 - 12. sınıf seviyelerindeki öğrencileri, bir bilim insanı gibi düşünmelerini amaçlamaktadır. “Satürn’ün uydusu Enceladus, Titan ve Jüpiter’in uydusu Europa’yı inceleyerek, başka bir uzay aracıyla bu inanılmaz uydulardan hangisine gidilip, daha fazla bilgi edinilmelidir?” konulu en fazla 500 kelimelik İngilizce bir makale yazılacaktır. Konular hakkında ayrıntılı bilgi https://solarsystem.nasa.gov/scientist-for-a-day/home/ web sitesinde paylaşılmıştır. Makaleler, 15 Nisan 2019 Pazartesi gününe kadar scientistforaday@eyuboglu.k12.tr adresine gönderilecek, daha sonra ulusal jüri tarafından değerlendirilecektir.

Değerlendirme sonucunda; yarı finalist ve finalistler belirlenecek, her konu için (Enceladus, Titan, Europa) seçilmiş bir makale NASA’ya gönderilmeye hak kazanacaktır.

Yarışma şartnamesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bilgilendirme Yazısı
Şartname
Yarışma Posteri
Sonuçlar